Vanad toolid suurlinna uulitsatel – pistame tasku!

Mida teha, kui tänaval on üksik majajäetud tool? Võtame loomulikult kaasa!

Vabaõhu jagamismajandus

Eestis ei ole me veel sellise kombe olemasolu täheldanud, et kui mingit eset majapidamine enam ei soovi, siis pannakse see maja ette välja, et kui keegi soovib, siis võib endale võtta.

See on siis selline omamoodi vabas õhus toimuv jagamismajandus. Asjad pannakse kenasti õue ja ei jäeta muljet justkui risustatakse tänavat. Kui soovijaid ei ole, siis kutsutakse linnapoolne suurte asjade äraviimisteenus.

Suurlinna uulitsadel nädalavahetuste hommikuti jalutades võib komistada otsa huvitavatele leidudele. Need kaks pilti tegime mängides vanderselle New Yorki Manhattani (vasakul) ja Pariisi Marais’i (paremal) tänavatel.

Kummalgi korral ei olnud meil võimalik neid esemeid kaasa haarata, ehkki  nad oleksid meie enda elamisse Kuressaares vägagi hästi sobinud.

vanavara.jpg

Ühel korral aga ei saanud kohe toolikest maha jätta ja pistsime ta taskusse.

Sorbonne’i ülikooli juurest leitud sajandivanune prantsuse kaunitar 

Kaunitar, veidi räsitud olemisega, põrnitses meid Pariisis Sorbonne’i ümbritsevatel uulitsatel. See on prantsuse XX sajandi tool, mille tõime endaga kaasa Kuressaarde oma elamisse.

Ainuke negatiivne asi selle juures – nimelt lennukiga eseme Eestisse toomiseks pidime maksma eripagasi eest. Seega asja hind: 0€ , kuid transpordi hind: 40 €. Olgu! Ühe korra ju võib.

Kuressaarde jõudes lasime tooli kenasti kohalikul Kuressaare restaureerijal korda teha. Ta jäi küll veidi hätta prantsuspärase istmekoha punumisega, kuid lõpp-tulemus kena (nagu ütlevad saarlased).

17408491_10211036925950471_985554317_o.jpg

Pärast seda leidu oleme korduvalt märganud tänaval vana mööblit, mida saanuks kaasa võtta, kui saaks seda vaid taskusse pista…

Ühe huvitava olendi (vaata allolevalt pildilt) tassisime isegi oma Pariisi pessa, kuid siis tuli ikkagi ta uuesti tänavale panna, sest selle transport oleks olnud keeruline. Kindlasti leidis ta aga kellegi, kellel seda vaja oli. Kas Teie olete midagi põnevat tänavatelt leidnud?

561982_385221621592993_1091483880_n.jpg

Seega, kes hommikuti linnas käib, see asjatult ei longi! 

***

Kuuldavasti aga kolib mais Kuressaares vanavara üheks päevaks Kohtu tänavale. Nimelt toimub Kuressaares Täanavafestival, mille raames okupeerivad vanavaragurmaanid Kohtu tänava. Tõotab tulla huvitav sündmus. Hoiame kätt pulsil!

***

One Comment Add yours

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s