«Ei takista vallid, ei takista kraav, kui kokku peab saama üks õnnelik paar» ehk Tagadi restauraatorite päev 2017

Legendi järgi on aastas kaks korda toimuv Tagadi restauraatorite päev – rahvasuus tuntud ka kui Kurtna laat – just selleks ürituseks, kust mehed naasevad koju rauast kodinatega, mida tihti abikaasade eest garaažidesse ja kuuridesse peidetakse. Selleks ikka, et mitte sugeda saada.

Tagadi restauraatorite päev toimub mai ja oktoobri esimesel pühapäeval Saku vallas Tagadi külas. Selle aasta esimene laat toimuski pühapäeval, 7. mail. Laadale on ennekõike oodatud inimesed, keda huvitab Eesti vanatehnikaajalugu ning kes tegelevad vanatehnika restaureerimisega või saavad restauraatoreid nende töös ja hobis aidata. Korraldajatele on oluliseks vanatehnika alase infoliikuvuse tagamine. Kodulehel rõhutatakse, et restauraatorite päeva puhul on tegemist Eesti Vanamootorrattaklubi “Unic-Moto” klubilise üritusega, kus tarbimisühiskonnale omased mõttemallid ei kehti!

Seega kodulehel antud info eeldaks justkui oleks tegemist ainult vanatehnikainimestele mõeldud üritusega. Tõsi, kõikidest Eesti laatadest on see vast kõige mehelikum (kui nii on poliitiliselt veel korrektne öelda), sest see lõhnab raua, metalli ja õli järele. Teisalt on see sedavõrd mahukas üritus, et seal leidub hulganisti ka teisi vanavaraga kauplejaid. Kohal on antiigikaid üle Eesti, isegi suur osa Saaremaa antiigikatest jõuab juba eelneval õhtul turuplatsile, et olla varavalges laadapäevaks valmis!

Laadapäeva õnnestumise eelduseks on hea ilm, millega ilmataat sel kevadel õnnistas.

Selleaastase fotoreportaaži teemaks on «Ei takista vallid, ei takista kraav, kui kokku peab saama üks õnnelik paar». Fotomullid õnnelikest teineteiseleidjatest kõnelevad iseenda eest.

 

Kel miskit jäi kripeldama, siis järgmine Tagadi restauraatorite päev toimub 1. oktoobril.

5
Vahva ja ehe virrvarr!
2
eAntiik pakkus naiselikumat pitsi ja satsi raua ja metalli vahele!

Erinevus rikastab! 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s