«Ei takista vallid, ei takista kraav, kui kokku peab saama üks õnnelik paar» ehk Tagadi restauraatorite päev 2017

Legendi järgi on aastas kaks korda toimuv Tagadi restauraatorite päev – rahvasuus tuntud ka kui Kurtna laat – just selleks ürituseks, kust mehed naasevad koju rauast kodinatega, mida tihti abikaasade eest garaažidesse ja kuuridesse peidetakse. Selleks ikka, et mitte sugeda saada.

Tagadi restauraatorite päev toimub mai ja oktoobri esimesel pühapäeval Saku vallas Tagadi külas. Selle aasta esimene laat toimuski pühapäeval, 7. mail. Laadale on ennekõike oodatud inimesed, keda huvitab Eesti vanatehnikaajalugu ning kes tegelevad vanatehnika restaureerimisega või saavad restauraatoreid nende töös ja hobis aidata. Korraldajatele on oluliseks vanatehnika alase infoliikuvuse tagamine. Kodulehel rõhutatakse, et restauraatorite päeva puhul on tegemist Eesti Vanamootorrattaklubi “Unic-Moto” klubilise üritusega, kus tarbimisühiskonnale omased mõttemallid ei kehti!

Seega kodulehel antud info eeldaks justkui oleks tegemist ainult vanatehnikainimestele mõeldud üritusega. Tõsi, kõikidest Eesti laatadest on see vast kõige mehelikum (kui nii on poliitiliselt veel korrektne öelda), sest see lõhnab raua, metalli ja õli järele. Teisalt on see sedavõrd mahukas üritus, et seal leidub hulganisti ka teisi vanavaraga kauplejaid. Kohal on antiigikaid üle Eesti, isegi suur osa Saaremaa antiigikatest jõuab juba eelneval õhtul turuplatsile, et olla varavalges laadapäevaks valmis!

Laadapäeva õnnestumise eelduseks on hea ilm, millega ilmataat sel kevadel õnnistas.

Selleaastase fotoreportaaži teemaks on «Ei takista vallid, ei takista kraav, kui kokku peab saama üks õnnelik paar». Fotomullid õnnelikest teineteiseleidjatest kõnelevad iseenda eest.

 

Kel miskit jäi kripeldama, siis järgmine Tagadi restauraatorite päev toimub 1. oktoobril.

5
Vahva ja ehe virrvarr!
2
eAntiik pakkus naiselikumat pitsi ja satsi raua ja metalli vahele!

Erinevus rikastab! 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s