Sinine-valge-punane ehk mis tort see on?

Möödunud nädalal oli kuupäev 14.07.1789, mis on Bastille vangla vallutamise kuupäevaks ehk mis prantslastele sümboliseerib olulist päeva, mil monarhialt võeti võim rahva kätte ja sündis Prantsuse Vabariik. Seega Eesti Vabariik, kes valmistub tähistama 100 aasta juubelit, on veel nooruke võrreldes Prantsusmaa vabariigi 228 aastaga. Huvitav, milline on Eesti, mis peab oma 228ndat sünnipäeva?

Erinevatel põhjustel oleme ka meie Prantsusmaaga seotud ja tegime oma heale prantslasele poes üllatuse. Tellisime Triinu gurmeesahvrilt kohupiimatordi. Serveerimiseks – mida tegime meie Balti Jaama Turu eAntiigi poes – kasutasime eesti vana puukandikut, mis on 1979. aastast ning tehtud lasteaasta tähistamiseks. Kandiku hankisime Tartust. Kandik on serveerimisel eriti vürtsikas, ei sobi küll nõrganärvilistele, prantslastel on aga tugevad närvid! Võtsid nad ju kuningadki võimult maha!

Kohupiimatort oli mõnusalt kohupiimane, kuid vähese suhkruga, sest magusust andsid juurde hooajamaasikad. Peale panime mittesöödava trikoloori Eiffeli torni, mis ehitati 1889 Pariisi maailmanäituseks, et tähistada Prantsuse Revolutsiooni 100. aastapäeva ning on olnud sellest ajast Pariisi sümboliks.

Meil poes leiab üksikuid esemeid siit-sealt, mis me oleme Prantsusmaalt kaasa haaranud. Näiteks on meil Balti Jaama Turu poes prantsuse ajaloolise kristallitootaja Baccarat kristallpokaalid.


A très bientôt !

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s