Sinine-valge-punane ehk mis tort see on?

Möödunud nädalal oli kuupäev 14.07.1789, mis on Bastille vangla vallutamise kuupäevaks ehk mis prantslastele sümboliseerib olulist päeva, mil monarhialt võeti võim rahva kätte ja sündis Prantsuse Vabariik. Seega Eesti Vabariik, kes valmistub tähistama 100 aasta juubelit, on veel nooruke võrreldes Prantsusmaa vabariigi 228 aastaga. Huvitav, milline on Eesti, mis peab oma 228ndat sünnipäeva?

Erinevatel põhjustel oleme ka meie Prantsusmaaga seotud ja tegime oma heale prantslasele poes üllatuse. Tellisime Triinu gurmeesahvrilt kohupiimatordi. Serveerimiseks – mida tegime meie Balti Jaama Turu eAntiigi poes – kasutasime eesti vana puukandikut, mis on 1979. aastast ning tehtud lasteaasta tähistamiseks. Kandiku hankisime Tartust. Kandik on serveerimisel eriti vürtsikas, ei sobi küll nõrganärvilistele, prantslastel on aga tugevad närvid! Võtsid nad ju kuningadki võimult maha!

Kohupiimatort oli mõnusalt kohupiimane, kuid vähese suhkruga, sest magusust andsid juurde hooajamaasikad. Peale panime mittesöödava trikoloori Eiffeli torni, mis ehitati 1889 Pariisi maailmanäituseks, et tähistada Prantsuse Revolutsiooni 100. aastapäeva ning on olnud sellest ajast Pariisi sümboliks.

Meil poes leiab üksikuid esemeid siit-sealt, mis me oleme Prantsusmaalt kaasa haaranud. Näiteks on meil Balti Jaama Turu poes prantsuse ajaloolise kristallitootaja Baccarat kristallpokaalid.


A très bientôt !

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s